COVID 19: Odporúčania a články

Milí kolegovia, V súvislosti so šírením infekcie COVID-19 prichádzame s iniciatívou vytvorenia odporúčaní pre respiračnú fyzioterapiu u pacientov s vírusovou pneumóniou a syndrómom akútnej respiračnej tiesne (ARDS) v akútnej fáze a v následnej starostlivosti.

Podľa dostupných štúdií respiračná fyzioterapia svojimi metódami a postupmi znižuje symptomatický priebeh infekcie, znižuje dĺžku hospitalizácie, je prevenciou komplikácii ochorenia (ťažký priebeh vírusovej pneumónie, respiračné zlyhanie a septický šok) a znižuje dopad na respiračnú funkciu (dlhodobé pozápalové zmeny s prejavmi pľúcnej fibrózy) po vyliečení pacienta.

Cieľom týchto odporúčaní je poskytnúť fyzioterapeutom a lekárom informácie o klinických prejavoch, manažmente kontroly infekcie, diagnostike a liečebných odporúčaniach použitia respiračných techník v rôznych štádiách akútneho prejavu ochorenia a možnostiach následnej liečby v súlade odporúčaniami medzinárodných odborných spoločností.

Budeme Vám Vám vďační za zdieľanie a Vaše praktické skúsenosti, ktoré vieme zapracovať do praktického manuálu.

Recenzované odporúčania postupov v akútnej fáze ochorenia a vo fáze po prekonaní infekcie.

Článok o aktuálnych informáciách  a postupoch po prekonaní COVID 19

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.