chôdza a smútok

Jeseň praje chôdzi. Svieži z rána ostrý vzduch nahrádza dusno leta. Spomaľuje chôdzu. Robí ju vážnejšou. Šelest pod nohami, zhasínajúca zeleň evokuje pocity odchodu.

Jesenná melanchólia vytvára obrazy mäkkého svetla: z bezprostredných odtieňov zelenej vystupuje modrá: azúrová a parížska sa mieša s kobaltom s prímesou cyklamenu, indiga a tyrkysu. 

Ranné hmlové prízraky. Vnáranie a vynáranie sa obrazov s prchavosťou tvarov ohýbaných pohybom vzduchu. Alchýmia svetla, vody a hmoty.

Radosť z chôdze strieda nostalgia. Nostalgia za detskou slobodou. Zážitkami leta, odchádzajúcimi obrazmi, dobrými časmi…

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt autumn melancholy

Slnko sa skláňa k obzoru. Snový súmrak. Dojemné obrazy úpadku, straty, odumierania. Temná melanchólia nutkavých myšlienok, behu a dovŕšenia času. Vážne, clivé, jesenné, tak potrebné pocity. Chôdza riedi smútok. Evokuje spomalenie, oddych.

 

Ako hodnotíte tento článok?
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.