odozvy na kurz KP rehab

Ahoj Marián, chcem sa s tebou podeliť o moje subjektívne pocity, ktoré mi každým dnom praktizovanie Vertical walking prináša. Snažím sa využívať stále krásne pocasie a po práci chodím každý den s paličkami na dynamické vychádzky v dĺžke trvania 75 až 90 minút.

Celkovo sa cítim úžasne, pretože jednotlive systémy môjho tela začali medzi sebou komunikovať a ja som ich komunikáciu začala preciťovať. Zlepšením celkovej mobility pohybového systému sa moje telo stalo “ľahším”, pretože mám úplne inú dynamiku chôdze, pri chôdzi sa moje chodidla vznášajú od zeme a jemne zas na ňu dopadajú, uvoľnením ramenných pletencov sa mi otvoril hrudny kôš, uvoľnili rebrá, hrudná a krčna chrbtica a naraz dokážem precítiť ten úžasný pocit z dýchania, čím mi ožíva každá bunka v mojom tele. Snažím sa pracovať s ťažiskom tela.

Moje držanie sa vo vertikále zmenilo, som vyššia, a tým moje vnútorne orgány v dutine brušnej dostali priestor na svoju vlastnú mobilizáciu zmenou napätia a tlaku v bruchu, začali sa prekrvovat a ja môžem konečne jesť bez toho, aby som vyslovila vetu už len po zjedeni polievky “ja asi zomriem ako mi je ťažko”-čo je pre mna po dlhej dobe krásny pocit pretože sa na jedlo teším a mám z neho energiu.

V krvnom riečišti sa mi rozprúdila krv a to mi dodáva energiu a významne odbúrava stres. Prejavom všetkých týchto zmien, ktoré som popisala sa v bežnom živote – teda keď Vertical walking nerobím – v práci menej unavím, zlepšila sa mi dĺžka kroku a rytmus chôdze, počas šoférovania sa mi lepšie sedí (predtým som sa už po 30 minútach mrvila a stále hľadala nový bod opory), mám voľný dych a trávenie. Preto sa ti chcem poďakovať, za cenné informácie a prakticky nácvik na kurze, pretože doteraz som milovala jazdu na bicykli, ale komunikácia jednotlivých systémov tela nikdy neprebehla, to sa začalo diať až pri rytmickej chôdzi. Cítim sa psychicky a fyzicky výborne 🎈🎈🎈L. 😊

Ako hodnotíte tento článok?
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

1 comment for “odozvy na kurz KP rehab

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.