VW Tatranská Polianka

Sanatórium dr. Guhra má neskutočne bohatú históriu. Od vzniku, v roku 1907 sa v Tatranskej Polianke úspešne liečilo nespočetné množstvo pacientov s ochoreniami dýchacích ciest. Od čias velenia Dr. Michala Guhra, až po dnešok a taktovku primára, Dr. Štefana Reinhardta. Dnes, po úctyhodných 112- tich rokoch existencie sme sa rozhodli vykročiť trochu iným smerom. Je to dôležitý krok v živote sanatória pre Vás, aj pre nás. Chceme sa otvoriť aj iným metódam v oblasti rehabilitácie, aby sme ešte viac pomohli Vám – našim pacientom zlepšiť kvalitu života.

Sanatórium Dr. Guhra začalo spolupracovať so špičkovým odborníkom v oblasti fyzioterapie, Mgr. Mariánom Jendrichovským, PhD. Vďaka štúdii, ktorá momentálne u nás finišuje, bude možné vytvoriť program na mieru šitý pacientom sanatória a ich diagnózam.

Spolu vytvárame tím ľudí, v spolupráci s ktorými dáme pľúcnej rehabilitácii v našom zariadení nový, svieži dych. Naši ľudia budú odborne vyškolení…prikladám odborné informácie a fotografie, ktoré zachytávajú prvé pracovné stretnutie s pacientmi, fyzioterapeutmi, zdravotnými sestrami aj lekárkou…/pracovné, lebo všetci musíme na sebe pracovať…nevynímajúc pacientov. Každý pacient môže sám pre seba urobiť najviac, ak bude chcieť na sebe pracovať…:)/
Učíme sa spolu správne dýchať, správne, s ľahkosťou niesť váhu tela alebo ju iba držať…učíme sa spolu správne kráčať, chodiť s palicami i bez…stačí tak málo, jednoduchosť. Spolu hľadáme takzvané “nič”, aby sme chodili, stáli, sedeli a dýchali s ľahkosťou, nie s tiažou. Tam je totiž ukrytá sila. Nech sa páči…

Denisa Czibulka

Ako hodnotíte tento článok?
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5 (0 votes, average: 0,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.